Knihu o materstve „To Have and to Hold: Motherhood, Marriage and the Modern Dilemma“ od americkej psychologičky a klinickej terapeutky Molly Millwood som čítala (resp. počúvala ako audioknihu) žiaľ až na konci šestonedelia. Zaoberá sa podľa mňa dôležitou témou a to je psychológia novej role v živote, role matky.

Médiá podávajú v súčasnosti obraz matky čiernobielo. Na jednej strane spoločensky cítime tlak, byť tou šťastnou matkou a spokojnou domácou paňou. Na druhej strane sa objavujú v rámci osvety v sociálnych médiách čoraz viac svedectvá matiek trpiacich popôrodnými depresiami a inými negatívnymi skúsenostami. Doktorka Millwood zo svojej klinickej praxe poukazuje na fakt, že častejšie sa žena cíti niekde medzi týmito dvoma protipólmi a časom sa tiež jej prežívanie materstva mení.

Na praktických príkladoch svojich klientiek a klientov (Millwood sa venuje tiež vzťahovej terapii pre páry) a aj zo svojho osobného života opisuje rôznorodé problémy, s ktorými sa novopečené matky musia potýkať a ktoré sa hanbia častokrát priznať. Po prečítaní tejto knihy, ktorá je jednoznačne určená všeobecnej verejnosti, nadobudne čerstvá matka vedomie, že jej vlastné pocity akokoľvek jej pripadajú zvláštne, sú úplne normálne.

alice Knihy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.