Včera sme konečne krstili našu dcérku Leu. Konečne preto, lebo sme si pôvodne naplánovali krst na čas, kedy nakoniec vypukla pandémia korony. Veľmi som sa na udalosť krstu tešila a už pred pôrodom som sa na ten moment začala chystať mysliac si, že neskôr na prípravy pri dieťatku nebudem mať čas. Začala som pozvánkami, ktoré som vyrábala v programe KeyNotes na iPade s veľkým bruchom plným Leou a vianočných koláčikov v posteli.

Podľa vzoru mojej švagrinej s francúzskym pôvodom som chcela podľa ich zvyku niečo drobné hosťom podarovať. Tak som si vo výpredaji nakúpila papierové vrecúška, do ktorých som dala pre najbližších Leuškinu fotku, svätý obrázok krstu a mnou ručne vyrobený mini-ruženec v baby fialovej farbe. Na svätý obrázok som z druhej strany napísala krátku personalizovanú modlitbu k Anjelovi Strážcovi, aby sa starí rodičia a krstní za Leušku modlili.

Tiež som chcela dať do týchto vrecúšok aj medovníčky, anjelov a srdiečka, čo som napiekla, ale nakoniec som ich po obrade ponúkala v krabici.

Pre Leušku som ručne ušila už v poradí piaty čepček podľa slovenskej blogerky tvoriťaľúbiť. Na krst som zvolila bielu farbu. Vonkajšia látka bola pôvodne vyšívaná dečka, ktorú som symetricky vystrihla a na vnútro som zase použila látku z ľahučkej košele jej tatka. Čepček nakoniec na sebe nemala, lebo vonku sme sa dlho nezdržali, každopádne jej ostane na leto a na pamiatku.

Na pamiatku jej ostane aj krstná košieľka z umeleckého online obchodu Sashe a knižka „Pamiatka na krst“ od jej babiny, ktorú ešte musím vyplniť! Druhá babička, teda vlastne naša babulka sa tiež nezaprela a doniesla na oslavu takúto fajnovú tortu z mascarpone, mňam!

Najkreatívnejší nápad však mala Leuškina krstná, ktorá jej sama vyzdobila krstnú sviecu. Celkovo však bude mať Lea veľa spomienok vďaka fotografiám z tohto špeciálneho dňa, ktorý sme strávili spolu s rodinou v najužšom kruhu.

alice DIY, Pre deti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.