Včera sme sa konečne stretli s mojou sestrou! Mali sme v parku malé posedenie a jej trom synom vo veku (11, 9, 7) som vymyslela hru o koláče. Keďže radi čítajú a sú traja, nachvíľu sa stali Troma pátračmi, ktorí mali zistiť kto ukradol koláče. Dostali tri úlohy a za splnenie každej úlohy dostali jednu indíciu, kto je zlodej koláčov. Bola to veľká sranda. Tu sú jednotlivé úlohy:

1. Šarády

Deti si potiahli lístky, na ktorých boli napísané kuchynské pomôcky

  • plech
  • varecha
  • mixér

a oni ich mali bez použitia slov herecky znázorniť. Nesúťažili proti sebe, ale nato aby získali indíciu musela uhádnuť všetky hádanky moja sestra. Zabavili sme sa tak všetci spolu, a to že sú medzi nimi vekové rozdiely nerobilo problémy. Indícia, ktorú dostali bola, že zlodej koláčov sa nachádza v parku.

2. Matematicko-športová úloha

Keďže chalani sú šikovní v matematike, dostali úlohu na počítanie: Jedna porcia koláča má 180 kalórií. Keď 15 minút skákania spáli 120 kalórií a pol hodina behania 280 kalórií ako si musíte športy rozdeliť, aby ste spálili ten jeden koláč? Pôvodne som chcela, aby aj reálne skákali a behali, ale mali pri sebe kolobežky a lietali po parku kade tade. Takže úlohu len vypočítali a dostali ďalšiu indíciu, že zlodej koláčov je z rodiny môjho muža.

3. Kuchárska úloha

Posledná úloha, ktorú chalani dostali, bola vymenovať aspoň 5 ingrediencií, ktoré idú do bábovky. Veľmi radi varia, takže toto bola pre nich malina. Indícia, ktorú za uhádnutie získali, bola výška v centimetroch rodinného príslušníka, ktorý ukradol koláče. Keďže zlodejom bolo bábätko – moja dcérka, tak tých centimetrov nebolo veľa a detektívka mala šťastný koniec.

Synovci nakoniec dostali pekne zabalené koláčiky, ktoré som napiekla z perníkového cesta. Na balenie som použila baliaci papier a dekoračné pásky.

alice Pre deti

4 Replies

  1. Deti miluju hry na indicie. To je super napad, ako si to vymyslela. Naviac v case korony zabalit kolaciky pre kazdeho osve je zdraviu prospesne.

  2. Gratulujem, Alicka, si úžasná!!! To sú super nápady. Ako tu matiku chlapci vyriešili, asi Danielko nie. Spomínam, keď si bola somnou v tabore, ako si nas všetkých zabavila! Gratulujem aj k zajtrajším narodkam a prajeme s Imriskom , aby si bola tou najlepšou zenickou a mamičkou. Veru budeš prvý krát sláviť Deň matiek. Gratulujeme aj k tomuto. Pa.birmama

    1. Ďakujem za prianie aj milé slová! Chalani si pomáhali- Danielko aj keď najmenší, bol najlepší herec v šarádach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.